ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

ΤΟΥ 3ου ΓΕΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ!!!

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στην ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του 3ου ΓΕΛ Αλεξ/πολης , που για μία ακόμα χρονιά  εκπροσώπησε επάξια το σχολείο μας  με την ανάδειξή της ως Πρωταθλήτριας Περιφέρειας  Αν. Μακεδονίας και Θράκης κατά το σχολικό έτος 2023-2024 -  και με  τη συμμετοχή της στην Γ΄Φάση των  Πανελλήνιων αγώνων ποδοσφαίρου, που διεξήχθη στην Κατερίνη

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ_1.jpg

Η ομάδα των κοριτσιών μας κατέκτησε την 1η θέση στην Περιφέρεια ΑΜΘ  στο ποδόσφαιρο,επικρατώντας στον τελικό της Περιφέρειας στην Αλεξανδρούπολη του 1ου ΓΕΛ Καβάλας με 3-2.

Η Διευθύντρια, Ζερδελή Σοφία και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουμε θερμά την ομάδα μας και τον προπονητή της , κ. Γκαρνέτα Χρήστο, για την εκπροσώπηση του σχολείου μας, την επιμονή και τον ζήλο που επέδειξαν!

Για άλλη μία χρονιά μας κάνατε υπερήφανους !!

Οι καθηγητές / τριές σας στεκόμαστε πάντα δίπλα σας και στηρίζουμε κάθε προσπάθειά σας, που αναδεικνύει τον αγώνα, την επιμονή , την υπομονή,  την ευγενή άμιλλα και τον πολιτισμό!!! Ευχόμαστε από καρδιάς κάθε επιτυχία και στο μέλλον!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Αλεξ/πολης

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ_2.jpg    ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ_3.jpg

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Δ.Ε. ΕΒΡΟΥ
3ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΑΣ 1 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 68131
Tηλέφωνο: 2551025101
Fax: 2551028179 Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχολικό έτος: 2023-2024
Ημερομηνία: 29/03/2024

Σύμφωνα με ενημέρωση του Προέδρου της ΕΜΕ (παράρτημα Έβρου),  κ. Δούδη Δημητρίου:

3η προσομοίωση μαθηματικών Γ' ΓΕΛ & Γ' ΕΠΑΛ που διοργανώνει και φέτος το παράρτημα Έβρου το Σάββατο 20 Απριλίου 2024 και ώρα 08:30.

Ο κάθε μαθητής θα πρέπει να κάνει μόνος του εγγραφή στη φόρμα: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8RBVOYv2E3ZFtXc39St1SjOPw53RpLnFRcMol1QPjh2eqPg/viewform

Λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στη σελίδα: https://eme-evrou.blogspot.com/2024/03/3.html

Η Δ/ΝΤΡΙΑ
Δρ ΖΕΡΔΕΛΗ ΣΟΦΙΑ
ΠΕ02 - ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ

Πρωταθλήτρια ΑΜΘ στο βόλεϊ η ομάδα αγοριών του 3ου ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Για μία ακόμη σχολική χρονιά, η ομάδα πετοσφαίρισης των αγοριών του 3ου ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ μας έκανε όλους υπερήφανους με τις νίκες, τις επιδόσεις, τον ζήλο και το αγωνιστικό της πνεύμα !!

Μετά από εύκολη επικράτηση με 2-0 σετ εναντίον της ομάδας του ΓΕΛ Κρηνίδων Καβάλας , αναδείχθηκε και φέτος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ !!

Η Διευθύντρια, Ζερδελή Σοφία, και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ εκφράζουμε τα θερμά μας  συγχαρητήρια στην ομάδα του βόλεϊ του σχολείου μας και ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον!

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν επίσης και στην ομάδα των κοριτσιών μας, για τη μεγάλη προσπάθεια και το σκληρό αγώνα  που έδωσε ενάντια  στην ομάδα  βόλεϊ της Δράμας.

Πολλά συγχαρητήρια και στον ακούραστο και εξαίρετο προπονητή της ομάδας μας, καθηγητή Φυσικής Αγωγής Γκαρνέτα Χρήστο!!!

ΑΓΩΝΑΣ_ΒΟΛΕΪ.jpg